ההוצאות הורגות?

5/06/2012

 

כך תוכלו לחסוך בהוצאות התפעול של העסק:

רואים כפול?
בדקו מה מצב הכפילויות בעסק: למשל, האם זה נדרש שיהיה טלפון רגיל וגם נייד? האם כפילויות עובדים במשמרות הכרחיות? פעמים רבות כשבודקים, מגלים שאפשר לצמצם את הכפילות.
עשה זאת בעצמך
אפשר להחליף מוצרים יקרים בזולים יותר או בעשייה עצמית. למשל, שיחה מטלפון נייח לפלאפון ולא להיפך. צריך לעצב חלון ראווה? לפעמים אפשר גם לבד, במקום לקחת איש מקצוע.
בלי לפגוע
בבחירת הצמצומים, אל תפגעו בהוצאות שמשפיעות ישירות על ההכנסות. לדוגמא, אם צמצום כמות העובדים במשמרת תפגע ישירות במכירות ובהכנסות, חפשו את הצמצום במקום אחר.
ניסוי ותהייה
בבחירת הצמצומים, צריך לנסות כדי לדעת: יתכן שכשתוותרו על איש המקצוע, שחשבתם שאת תפקידו לעולם לא תוכלו לעשות בעצמכם, פתאום תגלו שלא רק שהשד לא נורא כל כך, אלא שאתם די כישרוניים בתחום.
המשאבים הקיימים
לפני שאתם בוחרים באופציה הבזבזנית, נסו לחשוב מה עוד לא ניצלתם מהמשאבים הקיימים. למשל: להדפיס בצד השני, לצלם בשני הצדדים ולכבות אורות בלילה, שנהגתם להשאיר דולקים.
לחשוב מלמטה
הדרך הטובה ביותר לחסוך בהוצאות היא להתחיל לחשוב מלמטה, להתמקד בהכרחי ולהבין מה חיוני ומה לאו דווקא. יש כל כך הרבה דברים שאנחנו מורגלים לעשות, ונדמה לנו שלוותר עליהם זה איום ונורא, אבל זמן קצר אחרי הוויתור – פשוט מתרגלים ולא מבינים על מה המהומה. למשל, שלושה קווי טלפון לעסק. לפעמים מתברר, שמספיק רק קו אחד.
שיתוף פעולה
אם תצרו שיתוף פעולה בצוות על הצורך לקצץ, תעלה מודעות העובדים, תגבר המוטיבציה והם יירתמו לחיסכון. קיצוצים מתוך הבנה והסכמה תמיד מתבררים כיעילים יותר.
טריקים חסכוניים
לא צריך להיות קוסמים כדי להשתמש בטריקים חסכוניים. למשל: להשתמש בשעון חול בשיחת טלפון, לקבוע צפצוף אחרי דקת שיחה לחסכון בנייד, לבדוק שוב את חבילות השיחות.
כדאי לדעת: הרבה זה לא בהכרח יותר טוב: חבילות ענק של נייר טואלט מעודדות להשתמש בניירות לשימושים רבים, בשעה שאפשר גם להשתמש בנייר זול יותר. כשקונים חבילה גדולה של אוכל, זורקים חלק, כי מה שנשאר כבר לא טרי. צריך למצוא את האיזון בין גודל אריזה ומה שנכון לך. אריזה גדולה היא לא תמיד יותר חסכונית.

עבור לתוכן העמוד